Pro všechny děti bez rozdílu věku - od miminek až po mladistvé, pro děti postižené, při jakýchkoli zdravotních a psychických potížích. Bez ohledu, jaké jsou jejich verbální vyjadřovací schopnosti.
rozpouští problémy vztahující se k traumatickému porodu
pomáhá vytvořit zdravý bonding mezi matkou a dítětem
podpora zdravého vývoje u předčasně narozených dětí
Miminka a batolata
pomáhá při problémech s kojením
jako podpora při trávicích potížích - např. bolestivá bříška, ublinkávání (reflux)
jako podpora při dozrávání kyčelních kloubů
jako podpora při nerovnováze svalového napětí v těle
pomáhá při problémech s nespavostí
Mladší děti a mladiství
při poruchách soustředění - ADHD
ke zmírnění bolestí a chronických potíží pohybového ústrojí (při bolestech zad a degenerativních změnách páteře a kloubů)
při problémech s čelistmi, dutinami, zrakem, sluchem a čichem
při bolestech hlavy, migrénách
harmonizace metabolismu, imunitního systému
při hormonální nerovnováze
při menstruačních problémech
při zažívacích potížích
po operačních stavech, hospitalizaci v nemocnici, úrazech a nehodách
k rozpuštění emocionálních a fyzických šoků
při poruchách spánku
proti chronické únavě
při stavech vyčerpanosti
při depresích
Jak probíhá ošetření
Rodiče mají často obavy, že na terapii s dětmi nemohou jít, protože jejich dítě "nevydrží" bez hnutí v klidu na místě. Nemějte žádné obavy - na konkrétní poloze až tolik nezáleží. Malá miminka se nejčastějí ošetřují v náruči maminek nebo přímo při kojení (viz obr). Neposedná batolátka mají připravenou deku, kde jsou hračky úměrné jejich věku, aby zůstaly alespoň na jednom místě a terapeut u nich sedí. Pro všechny případy je dobré vzít si nějakou hračku i z domova - dodá to pocit "známého", obzvláště u prvního ošetření.
U větších dětí je zase dobré předem terapeutovi říci, jaká klidová aktivita je pro dítě zajímavá (např. malování, vybarvování, skladání puzzlí, prohlížení knih - s jakou tématikou). Tím pádem vše může být pro dítě připraveno již na první návštěvu a dítě přichází do terapeutovi pracovny, kde se ihned od začátku může cítit dobře. Nejdůležitější je zajistit pohodlí všech, kteří se ošetření účastní. Terapeut se o své postará sám, ale i Vy jako rodič si můžete dopřát více než jste běžně třeba zvyklí. Někteří rodiče u mě rádi využijí možnost, když jejich větší ratolest odpočívá na lehátku, lehnout si na deku na zem a buď si tzv. srovnat záda a na chvíli se jen tak "zastavit" v každodenním shonu anebo dokonce si i odpočinout s polštářem pod hlavou přikrytí dekou. Proto si o své potřeby a pohodlí neváhejte říci a můžete si užít i Vy přijemnou relaxaci. Učíte to tímto i své děti.
Vždy se respektuje jedinečnost systému každého dítěte, aby mělo dost času ošetření tzv. integrovat. Frekvence ošetření je tedy individuální a určuje se po vzájemné dohodě rodičů s terapeutem. Pro docílení větších změn existuje obecné doporučení - projít sérii 6 – 10 ošetření s kratším odstupem (1–2 týdnů).
Ošetření rodičů
V zahraničí bývá v praxi běžné, že před objednáním dítěte, absolvuje své ošetření alespoň jeden z rodičů.
V České republice toto až tak běžné není, ale nese to s sebou několik výhod. Rodič má prostor v klidu zpracovat svou část "příběhu", postarat se o své emoce a dostat podporu sám pro sebe. Tím pádem může být svému dítěti daleko víc nápomocný v někdy obtížných životních situacích. Dále je také seznámen s terapií jako takovou, protože ji zažil sám na sobě. Doporučuji toto hlavně maminkám malých dětí, protože tam je vztahové pole mezi nimi ještě velmi úzce propojené a mnoho obtíží se dá daleko lépe řešit, jsou -li "podchyceny" na obou stranách - tedy u matky i détěte. Neboť děti mají tu vlastnost, že nám leckdy zrcadlí naše osobní problémy a takto se může dojít k rozřešení daleko efektivněji.